LatestNews

Self-publishing

Self-publishing

Twórczość literacka w internecie jest niezwykle rozwiniętą działalnością. Istnieją całe strony poświęcone rodzimej literaturze, dyskusji o najnowszych trendach w beletrystyce czy nowościach wydawniczych i organizowanych wieczorach wydawniczych/literackich.

Osobną kwestią stanowią młodzi adepci sztuki pisarskiej chcący zarówno pochwalić się swoja twórczością literacką, jak i też pragnący wydać książkę w formie ebooka i zaistnieć w sieci. Self-publishing, bo o nim mowa, szturmem zdobywa kolejne kraje. O czym mowa? O pomyśle wydawania książek samodzielnie, bez pomocy wydawnictwa, osób zaangażowanych w skład i łamanie, korektę, promocję i finansowanie książki.

Bycie selfpublisherem nie jest jednak usłane różami, toteż z pomocą mogą przyjść nowoczesne portale, które pomagają bezpłatnie wydać własną twórczość czy to literacką, czy muzyczną (można wydać własny album w postaci dostępnych do pobrania plików w formacie .mp3). Dodatkowo, prócz samej możliwości wydania swojego dzieła literackiego czy muzycznego istnieje możliwość zapoznania się z innymi członkami serwisu, co razem tworzy społeczność muzyczną czy literacką zaznajomioną z ideą self-publishingu.

Stąd już tylko krok do nawiązania cennych relacji, wymianie informacji i wskazówek oraz cennych dyskusji nad wyższością ebooka nad papierową książką. Samo publikowanie ebooka czy utworów mp3 nie jest sukcesem, ale korzystając z wielu funkcjonalności ofertowanych przez portal zajmujący się promowaniem idei self-publishing, można z łatwością nabyć kompetencje osoby zajmującej się w procesie wydawniczym korektą, składem czy łamaniem tekstu. Przynajmniej w wymiarze podstawowym. Nieocenioną zaś kopalnią wiedzy są rady dotyczące promocji własnej twórczości literackiej (muzycznej), bo tutaj większość z zasad jesteśmy w stanie opanować i samodzielnie wdrożyć. Nie pozostaje więc nic innego jak z odwagą i uśmiechem odważyć się na wypłynięcie na szerokie wody Internetowej popularności.

Pozostałe wpisy o szkole oraz edukacji: