LatestNews

Masz za dużo książek? Sprzedaj je

Masz za dużo książek? Sprzedaj je

Choć w Polsce wskaźniki opisujące czytelnictwo cały czas się zmniejszają, to książki jako hobby wymieniane jest przez spory procent naszych rodaków. Znaczy to także, że w większość polskich domów można znaleźć dobrze zaopatrzone biblioteczki. Niestety gromadzenie coraz to nowych tomów może być nieco uciążliwe, nawet w największej domowej bibliotece. Niektóre tytuły czytane są tylko raz, a następnie lądują na półce, by przez kilka, czy nawet kilkanaście lat nikt do nich nie zaglądał.

Czy zatem nie lepiej pozbyć się nie czytanych pozycji, by na ich miejsce móc postawić nowe tytuły, na które z przyjemnością znajdziemy czas. W tym momencie wielu z nas zada sobie pytanie: no dobrze, nowe książki można kupić w księgarni, ale co zrobić ze starymi? Można wyrzucić, jednak nie wierze, by którykolwiek z miłośników literatury pozwolił sobie na taki krok.

Innym sposobem może być odwanianie książek szkolnej, czy miejskiej biblioteki, z doświadczenia wiem, że takie akcje są co jakiś czas organizowane w gminach. Jeśli jesteśmy stałymi klientami biblioteki – czytelnikami, oddanie niepotrzebnych nam książek nie powinno być większym problemem.

Warto się również zastanowić, czy nie sprzedać części domowej biblioteki. Używane książki cieszą się sporą popularnością w internecie. Wśród wielu rzeczy sprzedawanych za pomocą e –handlu, to właśnie książki stoją na czele wszelkich rankingów. Internauci kupują podręcznik, poezję, literaturę piękno, z bardzo prostego powodu, książki są towarem, który nie odbiega od opisu, nie musimy martwić się o rozmiar, czy awaryjność.

Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się strony www, za pomocą których można sprzedawać niepotrzebne przedmioty, takimi serwisami, są serwisy ogłoszeniowe, czy aukcyjne. wśród nich są również ogłoszenia o sprzedaży książek. Decydując się na sprzedaż nieużywanych, niepotrzebnych książek, czy podręczników pamiętajmy, by zadbać o nie przed ich sprzedażą. Z książek należy wyciągnąć wszystkie zakładki, wymazać nanoszone przez nas notatki, czy poodginać zagięte rogi.

Ogłoszenia internetowe to również idealny sposób, by za grosze nabyć takie tytuły, których nie było szans dostać w księgarniach, a tym bardziej w bibliotekach. Przez oferty ogłoszeniowe, sprzedawanych jest też mnóstwo podręczników, dlatego przed rozpoczęciem roku szkolnego, czy akademickiego warto pamiętać o zaglądaniu na strony ogłoszeniowe, czy aukcje.

Pozostałe wpisy o szkole oraz edukacji: