LatestNews

Ezoteryka w praktyce

Ezoteryka w praktyce

Ezoteryką nazywamy naukę, zajmującą się zagadnieniami związanymi z rozwojem duchowym, wróżbiarstwem, astrologią oraz zjawiskami niewyjaśnionymi. Jej poznawanie pomoże Ci w przybliżeniu sensu Twojego życia. Odkryjesz dzięki niej znaczenie Twojej egzystencji oraz znajdziesz właściwą ścieżkę życia. Praca nas samym sobą powinna dołączyć do Twoich codziennych czynności, gdyż jest to w pewnym rodzaju taka inwestycja w samego siebie.

Dział ezoteryki składa się z kilku poddziałów, do których zaliczymy między innymi:

a) Numerologię – jest to nauka, która objaśnia znaczenie cyfr i liczb w Naszym życiu. Uważa ona, że każdy ciąg cyfr ma dla nas jakieś znaczenie. Z użyciem numerologii możemy obliczyć wibrację urodzenia, poznać moc imienia i nazwiska, oraz potencjalnie dowiedzieć się o sensie życia.

b) Rozwój duchowy – ten dział jest kluczem w „ezoteryce”, ponieważ dotyczy pracy nad harmonią ducha i ciała w człowieku. Podstawową rolę odgrywa tutaj medytacja, która pozwala na kontakt ze swoim „Wyższym Ja”, dzięki któremu możesz dowiedzieć się o sobie więcej, niż Ci się wydaje. W dodatku osoby pracujące nad rozwojem duchowym, widzą więcej niż inni. Aby móc skutecznie rozwijać ducha, potrzebujesz do tego mądrych materiałów do nauki. Pomoże Ci w tym Nasze forum ezoteryczne, gdzie internauci wymieniają się doświadczeniami oraz publikują przydatne materiały dla osób zajmujących się ezoteryką oraz zagadnieniami związanymi z pracą nad rozwojem osobistym i duchowym.

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć Tobie chociaż zarys ezoteryki w praktyce. Być może dzięki temu artykułowi zrozumiesz, jaką rolę może odgrywać ezoteryka i rozwój duchowy w Twoim życiu

Pozostałe wpisy o szkole oraz edukacji: