LatestNews

Efektywna nauka

Efektywna nauka

edukacja (30)Przygotowania do egzaminu czy na zaliczenia to temat, który wielu uczniom i studentom w przenośni i dosłownie spędza sen z powiek. Co zrobić, by nasza nauka była efektywna? Jak poradzić sobie z dużym materiałem do przyswojenia?

Przede wszystkim nie ma co liczyć na to, że uda nam się nauczyć materiału z całego roku w kilka godzin przed egzaminem. Tego nie potrafią nawet najbardziej uzdolnieni studenci, a to dlatego, że nasz mózg przyswaja w bardzo specyficzny sposób i niezwykle ważne jest powtarzanie.

Najlepiej jest rozłożyć sobie wiedzę do przyswojenia na czas, który został nam na ten cel dany. Nie zapominajmy o tym, że w czasie tym także bardzo ważny jest odpoczynek umysłu, dotlenienie, a więc zajęcia na świeżym powietrzu oraz regularne powtórki.

Warto także znaleźć w sobie silną motywację do nauki. Jeśli nie widzimy sensu przyswajania danych informacji, zapewne będzie nam dużo ciężej je zapamiętać niż te, które naprawdę nas interesują lub są wyjątkowo ważne, na przykład nauka języka przed wymarzoną wycieczką zagraniczną.

Pozostałe wpisy o szkole oraz edukacji: